Ünlü oyuncuya taciz gözaltısı: Akıllara IMF Başkanı kumpası geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakınlığıyla bilinen ve 2013’te zenginlerden daha fazla vergi alınmasına ilişkin yasaya tepki olarak ülkesini terk edip Rus vatandaşlığına geçen Fransız oyuncu Gerard Depardieu gözaltına alındı. Hakkında 13 kadın tarafından cinsel saldırı ve taciz iddiaları bulunan ünlü Fransız oyuncu Gerard Depardieu, konuya ilişkin Fransız polisi tarafından ifade vermeye çağrılmasının ardından gözaltına alındı.

Bir polis kaynağına göre, Depardieu için sorguya alınma amacıyla bir gözaltı süreci de değerlendiriliyor. Kaynak, polisin Depardieu’yu iki kadının beyanları üzerine sorgulayacağını belirtti.

Suçlamalardan biri 2014’te bir film setinde, diğeri ise 2021’de başka bir çekimde gerçekleşen iki ayrı olaya dair. Bu bilgiler, BFMTV televizyon kanalının raporunda da teyit edildi.

“Asterix ve Oburisk Sezar’a Karşı” (Asterix and Obelix vs. Caesar) filmiyle tanınan ünlü Fransız oyuncu hakkında en son ocak ayında İspanyol gazeteci ve yazar Ruth Baza, Paris’te Depardieu’nun kendisini cinsel saldırıya maruz bıraktığını söyleyerek suç duyurusunda bulunmuştu.

SAVCILIK ZAMANAŞIMINDAN DAVAYI DÜŞÜRMÜŞTÜ

Depardieu ilk kez 2020 yılında oyuncu Charlotte Arnould tarafından tecavüzle suçlanmıştı.

Paris Savcılığı “zaman aşımı” nedeniyle Fransız oyuncu Helene Darras’ın 2007 yılında oyuncunun kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söylediği davayı ise düşürdü. Darras’ın şikayetinin zaman aşımına uğradığı belirtilmişti.

IMF BAŞKANI İFTİRASI

ULUSLARARASI Para Fonu (IMF) eski Başkanı Dominic Strauss Kahn’ın bir oteldeki partilere seks işçisi sağladığı suçlamasıyla yargılanmıştı. 65 yaşındaki Kahn, iş ilişkilerini kullanarak Fransa’da Paris ve Lille’de, ABD’de de Washington DC’de yapılan “seks partileri” için kadın pazarlamakla suçlandı.

Kahn 2011 yılında da ABD’de bir otel çalışanını taciz etmekle suçlanmış, bunun üzerine IMF’deki görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Dört gün tutuklu kalan Kahn hakkındaki suçlama, daha sonra savcılar tarafından düşürülmüştü. Gerekçe olarak otel çalışanı Nafissatou Diallo’nun ifadelerindeki tutarsızlık ve geçmişi hakkında yalan söylemesi gösterilmişti. Diallo daha sonra Kahn ile anlaşmaya varmış ve adli süreç kapanmıştı. Bu olayın bir kurgu olduğu da ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x