İYİ Parti’de ‘hayır’ kararı bitiş mi dönüşüm mü? “Soru işaretleri var”

  • HABER7 / ÖZEL 

CHP’nin ittifak önerisini görüşmek üzere toplanan İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nda (GİK) yapılan gizli oylamada, 14’e karşı 35 oyla CHP’nin seçim işbirliği önerisi reddedildi. İYİ Parti Genel İdare Kurulu’nda CHP’nin yerel seçimlerde işbirliği teklifini oy çokluğuyla reddetme kararı alındı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, kararın oy çokluğuyla alındığını vurgulayarak “Partimiz seçime hür ve müstakil girme kararı aldı.” dedi.

İYİ Parti’den çıkan ‘hayır’ kararının ardından gözler yerel seçimlere döndü. Yerel seçimlere yansıyacak olan bu kararla birlikte genel seçimlerde yaşanan ‘Masaya geri dönme’ vukuatı ile ilgili bu kararın nihai karar olmadığı da ihtimaller arasında tutuluyor. Genel seçimlerden bu yana krizin dinmediği İYİ Parti’de ‘yolsuzluk’ iddiaları ile istifalarda oldukça gündemde. 8 aydır sancılı bir dönemden geçen İYİ Parti’de ise GİK’ten çıkan karar ‘ya dönüşüm ya bitiş’ olarak nitelendirildi.

Genar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş, Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir ve Gazeteci Yazar Mahmut Övür İYİ Parti’nin ‘hayır’ kararını Haber7 için değerlendirdi.

  

“NİHAİ BİR KARAR OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

OPTİMAR Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, GİK’ten çıkan karara ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu. Daşdemir, ‘hayır’ kararının nihai bir karar olduğunu düşünmediğini, bunun için biraz daha zaman geçmesi gerektiğini ifade etti. İYİ Parti’nin geldiği noktayı değerlendiren Daşdemir, İYİ Parti içindeki ‘yolsuzluk’ iddialarına da değindi.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir